Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org - Türk Hat Sanatı
Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org - Türk Hat Sanatı

Kalem Güzeli web sitesine hoş geldiniz...

 

Hat Eserleri Galerisinden...

Levha - Bişnev (Dinle!)
Levha - Bişnev (Dinle!)
Fatih Özkafa
Celî Sülüs - Nesih
Levha - Beyit
Levha - Beyit
M. Halim Özyazıcı
Celî Ta'lik
İcazetname
İcazetname
Şefika Ülker
Sülüs - Nesih - Rikaa

Hat eserlerini galerimize son eklenme sırasına göre
görebilmek için lütfen tıklayınız.

Son Eklenen İçerikler

İstanbul'un İzinde Anadolu'dan Çizgiler 2 / Sergi ve Seminer / 7 - 14 Mart 2014 / Gebze

Gebze Belediyesi'nin organizatörlüğünde “İstanbul’un İzinde Anadolu’dan Çizgiler 2” konulu sergi, 7 Mart 2014 Cuma Günü saat 16:00'da Gebze Kent Meydanı Sergi Salonu'nda gerçekleştirilecektir.

Göz Nuru Gönül Aydınlığı Tezhip Sergisi 4 - 11 Mart 2014

İstanbul Büyükşehir Belediyesi organizatörlüğünde, küratörlüğünü Dr. Hatice Aksu hanımefendinin yaptığı “Göz Nuru, Gönül Aydınlığı” karma tezhip sergisi 4 Mart Salı günü saat 18.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak olan açılış programı beraberinde sanatseverlerle buluşacak.

Merhum Hattat Saim Özel Anısına

kalemguzeli.org Merhum Hattat Hafız Saim Özel'in anısına onun hakkında Ali Naci İşsever'in yazdığı portreyi bir süre önce yayım hayatına son vermiş olan Irmak Kültür Sanat Dergisi'nden alıntılayarak sunuyor.

Anadolu'da Klasik Sanatlar Sergisi / 8 - 13 Şubat 2014 / Bursa

İstanbul Klasik Sanatlar Merkezi'nin “ANADOLU’DA KLASİK SANATLAR” adı ile hazırladığı, on yıl devam edecek olan, 81 ilde 81 Sergi 81 Seminer projemizin birincisi, 8 Şubat 2014 Cumartesi günü Saat 13:00 da, Bursa Ulu Cami’de yapılacak sergi ve seminerle başlıyor.

Hüsn-i Hat Sergisi / Kütahya / 20 - 26 Ocak 2014

Kütahya PEKAY (Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardım Derneği) Şubesi ile Kütahya Vav Geleneksel Sanatlar ve Kültür Derneği’nin (VAV-DER) ortak katkıları ile düzenlenen Hüsn-i Hat Sergisi 20-26 Ocak 2014 tarihine kadar gezilebilecek.

KTSV Hüsn-i Hat Sanatı Eğitim Semineri - 4 Ocak 2014

Klasik Türk Sanatları Vakfı'nın organize ettiği Türk Klasik Sanatları'nın tarihsel süreçleri, gelişimleri, yapım teknikleri, malzemeleri, ustaları, bugünkü durumları ve yarınlarını konu alan "Eğitim Seminerleri Programı" devam ediyor.

50 Eserle Klasik Sanatlar Sergisi / 13 - 20 Aralık 2013

İstanbul Klasik Sanatlar Merkezi'nin hazırladığı “50 Eserle Klasik Sanatlar” sergisi, 13-20 Aralık 2013 tarihleri arasında Pendik Belediyesi, M.Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde sanatseverleri ağırlayacak.

'Hattat Hamit Aytaç'ın İzinden' Hat Sergisi 11 - 25 Aralık 2013

Vav Kütahya Geleneksel Sanatlar ve Kültür Derneği Vav-Der olarak 2013 yılını Hattat Hamid Aytaç’ı Anma Yılı olarak kendilerine düstur edinen Hattat Mahmut Şahin'in talebeleri, İstanbul Sultanbeyli Belediyesi desteği ile Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi İstanbulEnsis Galerisi'nde...

İstanbul'un Nuru Eyüp Sultan Sergisi / 30 Eylül - 6 Ekim 2013

Hattat Mahmut Şahin ve öğrencileri uzun zamandan beri hazırlıklarını sürdürdükleri Eba Eyyüb Halid Bin Zeyd El Ensarî Hazretleri’nin rivayet ettiği 40 hadis-i şerifi gelenekli sanatlarımızla levhalaştırdı.

17.Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması Sonuçlandı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, 17. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışmasının sonuçlarını ilan etti. Hüsn-i hat, tezhip, minyatür, çini deseni, ebru, kelemişi, katı' dallarında düzenlenen yarışmaya başvurular 07 - 12 Ekim 2013 tarihleri arasında kabul edilmişti.

Son eklenen 50 içerik

 

Site Hakkında
 
Sayfa başına dön Bu sitede yer alan eserlerin tüm hakları sahiplerine aittir. Sahiplerinden izinsiz kopyalanamaz,
çoğaltılamaz ve başka mecralarda yayınlanamaz. Tüm hakları Yayın sponsoru: OTİMİWeb tasarım: Korelasyonsaklıdır.

Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org 2008 - 2014